TYPY
 KONTAKT

Lenka Vohanková
Obchod, nabídky, zakázky

stabilus@betz.cz
+420 354 627 305
+420 603 862 614
+420 354 627 307

Tomáš Gersdorf
Technik

tomas.gersdorf@betz.cz
+420 354 603 409
+420 739 633 016

Tlumiče vibrací

Hydraulické tlumiče, rozsah teplot -40°C až +130°C, lineární, progresivní nebo degresivní charakteristika, frekvenčně závislé tlumení, elektricky ovládané tlumení a pod. Jdná se např. o tlumiče řízení automobilu, tlumiče pro sedadla řidičů, tlumiče pro jízdní kola, tlumiče s přídavnou tažnou nebo tlakovou silou pro nájezdové brzdy.

STAB-O-SHOC HD 15 s nízkými tlumícími sílami

Standardní STAB-O-SHOC HD 15 je beztlaký hydraulický tlumič. Ve standardu je STAB-O-SHOC HD 15 závislý na poloze zabudování, optimální funkce je dosažena při téměř vertikální vestavbě. Horizontální zabudování je také možné při použití verze s oddělovacím pístem. Tento typ se využívá při výrobě aut, při stavbě strojů a zařízení, v průmyslu a v nábytkářství. Zde je např. použit jednoduchý STAB-O-SHOC HD 15 jako pohybový tlumič, který umožňuje realizovat plynulé otvírání a zavírání.

Stabilus
Stabilus Oddělovací píst - montáž v libovolné poloze

STAB-O-SHOC HD 24/29 pro vysoké zatížení

STAB-O-SHOC HD 24/29 je hydraulický kmitající tlumič pro vysoké zatížení. Standardní provedení tlumiče je nezávislé na poloze zabudování.

STABILUS nabízí velké množství speciálních variant tlumičů, jako například bez volného chodu v každém směru pohybu. Charakteristika tlumičů může být přizpůsobená dle individuálních požadavků. Různé varianty konstrukčního uspořádání pístů umožňují volbu degresivní, progresivní nebo téměř lineární charakteristiky tlumiče podle požadavků zákazníka. Také mohou být realizovány varianty s různým tlumením v průběhu zdvihu.

Mezi oblasti, kde je možné tyto tlumiče použít, patří např. tlumiče sedadel řidičů, pračky a pohybové tlumiče s vysokými požadavky na sílu pro velmi těžká břemena.

Stabilus
Stabilus
Stabilus Oddělovací píst - montáž v libovolné poloze

STAB-O-SHOC TA20 pro nejmenší délky vestavby

TA20 tlumič je velmi výkonný, beztlakový, hydraulický tlumič kmitů. Je nezávislý na poloze, tzn. že v každé poloze vestavby má přenos sil bez volného chodu. Umístění membrán na vnější straně válce umožňuje provedení tlumičů i v nejmenších velikostech.

TA – tlumiče existují v nejrůznějších dimenzích také pro vysoké zatížení. Charakteristika tlumiče může být upravena podle přání a požadavků zákazníka.

Tyto tlumiče jsou využívány při výrobě užitkových vozidel např. jako tlumiče řízení, nájezdové brzdy nebo v lékařské technice, např. na polohování zad v postelích pacientů.

Stabilus
Stabilus Expanzní prosotor oddělený membránou
Stabilus