Komponenty pro automatizaci, plastové díly, hliníkové profily, lineární vedení, visual management | Betz s.r.o. 

Automatizace

Plynové pružiny

Plynové pružiny

STABILUS disponuje mimořádně širokou paletou různých typu plynových pružin z hlediska vnějších rozměrů, průběhů rychlosti, sil a způsobu ovládání. S touto paletou produktu uspokojíme i nejvyšší nároky. Najdeme pro Vás vždy řešení.
Velké množství variant je zařazeno do standardního programu a muže být dodáno v krátkých dodacích lhůtách /sortiment uvedený v katalogu/. Variabilní je také ukončení plynových pružin. Lze využít oka, klouby, kulové klouby a to kovové a plastové.
Plynové pružiny mohou pracovat v jakékoliv poloze, je-li to však možné, je vhodné aby výsuvná tyč pístu směřovala směrem dolu. Tím je zajištěno plné využití hydraulického tlumení a optimální mazání, vedení a těsnění výsuvné tyčky pístu.
Plynové pružiny jsou bezúdržbové. Jsou navrženy tak, aby bezporuchově pracovaly celou radu let. Například plynové pružiny pro kancelářské židle jsou navrhovány tak, aby vydržely více jak jeden milión pracovních cyklu.
Teplota plynových pružin /jejich dusíkové náplně/ ovlivňuje v určitých tolerancích jejich výsuvné vlastnosti. Standardní rozsah pracovních teplot je od -30C až do 80C. Pro vetší rozsahy teplot a extrémní zatížení jsou vyráběny plynové pružiny se specielním těsnícím systémem.

LIFT-O-MAT Plynové pružiny neblokovatelné, velký rozsah sil a velikostí. Lineární průběh síly je možné na přání změnit na progresivní, degresivní nebo se zvýšením síly v okolí jedné nebo druhé krajní polohy. Je možné provedení s více stabilními polohami a zastavitelné v libovolné poloze. Na přání je dodáváno dynamické nebo hydraulické tlumení.

BLOC-O-LIFT Blokovatelné plynové pružiny, vyráběné ve dvou provedeních zablokování pevné a zablokování pružné, kde je zachováno pružení systému okolo blokované polohy. Odblokování se provádí táhlem s krátký zdvihem standard 2,5mm /1mm na přání/. Je možná i dodávka trvale odblokovaných pružin, například u houpacích židlí, pružících opěradel a pod.

STAB-O-MAT a STAB-O-BLOCK Blokovatelné plynové pružiny, zejména pro použití na výškové nastavování židlí a pod.

Tlumiče vibrací

STAB-O-SHOC Hydraulické tlumiče, rozsah teplot -40C až +130C. Lineární, progresivní nebo degresivní charakteristika. Frekvenčně závislé tlumení. Elektricky ovládané tlumení a pod.. Tlumiče řízení automobilu, tlumiče pro sedadla řidiču, tlumiče pro jízdní kola. Tlumiče s přídavnou tažnou nebo tlakovou silou.

Copyright © 1995-2014 BETZ s.r.o., Třída Vítězství 68/4, 353 01 Mariánské Lázně