Komponenty pro automatizaci, plastové díly, hliníkové profily, lineární vedení, visual management | Betz s.r.o. 

Automatizace

Lineární prvky

Lineární prvky

Firma Franke na principu pohybu valivých elementů po vybroušené kalené dráze v drátu z pružinové oceli vyrábí lineární vedení a další lineární prvky.

Lineární vedení

U standardního aluminiového lineárního vedení se pohybuje kazeta s ocelovými kladkami na jehlových ložiskách po broušené dráze z pružinové oceli. Vodící dráty jsou specielním postupem zalisovány do hliníkového tělesa a zkalibrovány. Lineární vedení nevyžaduje údržbu - kazety mají trvalou tukovou náplň. Dodávány jsou v šesti velikostech - od výšky kolejnice od 12mm do 45mm. Tomu odpovídá dynamická únosnost od 3700N do 43800N. K dispozici je od každé velikosti sedm provedení - od standardního, přes LOW-COST po nerezové a antimagnetické. Jsou vhodné pro rychlosti do 10 m/sec.

Lineární stoly - Poziční systémy

Dodáváme jak samotné jednotlivé komponenty, tak kompletní polohovací a otočné systémy včetně řídících jednotek. Lineární stoly jsou dodávány s pohonem pomocí vřetene s oběhem kuliček, s pneumatickým pohonem, s mikrometrickým šroubem a bez pohonu.

Osvědčenými lineárními prvky jsou krátkozdvihové lineární stoly. Tyto stoly jsou vhodné pro rychlé sledy krátkých zdvihů. Stůl je vybaven lineárním valivým ložiskem, které je schopné trvale pracovat i v režimu mikrozdvihů s vysokou frekvencí jejich opakování.

Novinkou je lineární stůl s integrovaným pohonem lineárním motorem.Pohyblivá část stolu dosahuje max. rychlosti 8m/s a zrychlení do 40m/s2.

K dispozici je konstruktérský katalog a soubory pro AutoCAD systémy.

Lineární osy

Lineární osy (moduly) jsou kompaktní pohonné jednotky dodávané se zdvihem až 7000mm. Pohon je realizován pomocí ozubeného řemene. Osu lze vybavit více pohyblivými částmi, které se pohybují ve stejném směru nebo proti sobě. Max. rychlost 10m/s a zrychlení do 40m/s2.

Valivá ložiska

Valivá ložiska

Ložiska

Předností Frankeho valivých ložisek je vysoká všesměrová zatížitelnost při minimálních prostorových nárocích. Ložiska lze použít jako axiální i jako radiální. Hodí se zejména tam, kde je okolní konstrukce z aluminia, ocelolitiny, bronzu, nerez oceli a pod. Ložiska vyhovují pro obvodové rychlosti do 10m/sec a jsou vyráběna sériově v průměrech od 70 do 1500 mm. Na zakázku lze vyrobit i větší ložiska s průměrem i do cca 16m metrů. Široké spektrum provedení obsahuje ložiska s broušenou nebo taženou dráhou, zapouzdřené provedení a točny pro velká zatížení. Točny mohou mít vnitřní nebo vnější ozubení dle přání zákazníka. V nabídce jsou i 'tichá' ložiska a ložiska pro tomografy.

Otočná spojení točny

Točny jsou vyráběny v základních provedeních a na zakázku.
Série LDL je vyráběna v průměrech od 100mm do 1500mm ve třech modifikacích - ocelové provedení, aluminiové provedení a s ozubením vnitřním nebo vnějším.
Série LDV je vyráběna v průměrech 200, 300 a 400mm.

Otočné stoly

Otočné stoly jsou vyráběny v provedení LTA a LTB. Všechny jsou poháněny šnekovým převodem a mají uprostřed volný prostor.

Copyright © 1995-2014 BETZ s.r.o., Třída Vítězství 68/4, 353 01 Mariánské Lázně